SECTIA DE GIMNASTICA RITMICA A CLUBULUI SPORTIV MUNICIPAL PLOIESTI
 
2017
3rd Aphrodite Cup
16th Irina Deleanu Cup
Campionatele Nationale Copii
Sofia Cup, Bulgaria
Camp. Nationale Juniori Mici
3rd IT Iasi Trophy
CN de Junioare si Senioare
Tart Cup Brno, Cehia
20th Happy Cup IT, Belgia
Cupa Românie & CN Ansambluri
Memorial "AFCordoba" Leon
 
2016
12nd Gracia Fair Cup
2nd Aphrodite Cup
15th Irina Deleanu Cup
IT Sofia, Bulgaria
Campionatele Nationale Copii
European Championships
Camp. Nationale Juniori Mici
2nd IT Iasi Trophy
CN de Junioare si Senioare
Cupa României
19th Happy Cup IT, Belgia
1st DuGym Cup, EAU
Gala Gimnasticii Ritmice
 
2015
19th Rumi i Albena IT
7th Spring Cup IT
Cupa CSM Arad
Campionatele Nationale Copii
3rd MTK Cup Budapesta IT
21st Prize of Queen Margarita
1st IT Iasi Trophy
CN de Junioare si Senioare
18th Happy Cup IT
Cupa României
Cupa Rotary
Gala Gimnasticii Ritmice
 
2014
2nd MTK Cup Debrecen
6th Spring Cup
Campionatele Nationale Copii
Memorial "Gineta Stoenescu"
CN de Junioare si Senioare
Proiectul "Pierre de Coubertin"
Cupa Romaniei si
CN de Ansambluri
Cupa "Mos Craciun"
 
2013
5th Spring Cup
Campionatele Nationale Copii
CN de Junioare si Senioare
Cupa Romaniei si
Cupa Tinere Sperante
19th Queen Margarita Prize
 
2012
Campionatele Nationale Copii
4th Spring Cup
CN de Junioare si Senioare
Cupa României
 
2011
3rd Spring Cup
Campionatele Nationale Copii
2nd Marine Graces
CN de Junioare si Senioare
Cupa României
 
2010
Campionatele Zonale Copii
Campionatele Nationale Copii
CZ de Junioare si Senioare
 

Foto: D.Palhelgy
     


Ministerul Tineretului si Sportului, Federatia Romana de Gimnastica Ritmica si CSU Brasov  au organizat, la Sala "D.P. Colibasi" din Brasov, in perioada 21 – 25 iunie 2017, Campionatele Nationale de Gimnastica Ritmica pentru Juniori Mici

Au fost prezente gimnaste legitimate la CSM Arad, LPS Baia-Mare, CSS2 Baia-Mare, CS "Olimpia" Bucuresti, ACS "Pro-Aktiv" Bucuresti, CSS CSA „Steaua” Bucureşti, “Triumf” Bucureşti,, ACS "Transilvania" Brasov, CSU Brasov, CSS1 Constanţa, CSS “Anghel Saligny” Iaşi, CSU Oradea, LPS „Bihorul” Oradea, CSS Resita, LPS „Szasz Adalbert” Targu-Mures, CSS1 Timisoara şi CSM Ploieşti.

Conform Regulamentului Tehnic al Federatiei Romane de Gimnastica Ritmica, scopul acestei competitii l-a reprezentat castigarea titlurilor nationale pe echipa, individual si obiecte la categoriile a IV-a (9-10 ani) si a III-a, (11-12 ani).

La capatul unui concurs dificil echipa de junioare mici a CSM Ploiești - in componenta Julia Oprea, Gabriela Constantin, Sabina Enache și Anisia Drăgan - a devenit vicecampioană națională!

În plus, datorită locului VI de la individual compus, Julia Oprea s-a calificat pentru Cupa României, pentru ca în finala pe aparate, să cucerească medalia de bronz la măciuci, să ia locul IV la cerc si VI la minge. La rândul ei, Gabriela Constantin s-a calificat in doua finale veninf pe locul VII atât la măciuci, cât și la cerc.

Rezultatele integrale ale concursului pot fi accesate pe site-ul oficial al Federatiei Romane de Gimnastica Ritmica.


Gabriela Constantin si Julia Oprea

 
SECTIA DE GIMNASTICA RITMICA A CLUBULUI SPORTIV MUNICIPAL PLOIESTI
Foto: D.Palhelgy 
 
 
Rapoarte de activitate
 
SECTIA DE GIMNASTICA RITMICA A CLUBULUI SPORTIV MUNICIPAL PLOIESTI
© 2014 - Gimnastica Ritmica - Clubul Sportiv Municipal Ploiesti - webdesigner Liliana Baescu
despre_noi