SECTIA DE GIMNASTICA RITMICA A CLUBULUI SPORTIV MUNICIPAL PLOIESTI
 
2017
3rd Aphrodite Cup
16th Irina Deleanu Cup
Campionatele Nationale Copii
Sofia Cup, Bulgaria
 
2016
12nd Gracia Fair Cup
2nd Aphrodite Cup
15th Irina Deleanu Cup
IT Sofia, Bulgaria
Campionatele Nationale Copii
European Championships
Camp. Nationale Juniori Mici
2nd IT Iasi Trophy
CN de Junioare si Senioare
Cupa României
18th Happy Cup IT, Belgia
1st DuGym Cup, EAU
Gala Gimnasticii Ritmice
 
2015
19th Rumi i Albena IT
7th Spring Cup IT
Cupa CSM Arad
Campionatele Nationale Copii
3rd MTK Cup Budapesta IT
21st Prize of Queen Margarita
1st IT Iasi Trophy
CN de Junioare si Senioare
18th Happy Cup IT
Cupa României
Cupa Rotary
Gala Gimnasticii Ritmice
 
2014
2nd MTK Cup Debrecen
6th Spring Cup
Campionatele Nationale Copii
Memorial "Gineta Stoenescu"
CN de Junioare si Senioare
Proiectul "Pierre de Coubertin"
Cupa Romaniei si
CN de Ansambluri
Cupa "Mos Craciun"
 
2013
5th Spring Cup
Campionatele Nationale Copii
CN de Junioare si Senioare
Cupa Romaniei si
Cupa Tinere Sperante
19th Queen Margarita Prize
 
2012
Campionatele Nationale Copii
4th Spring Cup
CN de Junioare si Senioare
Cupa României
 
2011
3rd Spring Cup
Campionatele Nationale Copii
2nd Marine Graces
CN de Junioare si Senioare
Cupa României
 
2010
Campionatele Zonale Copii
Campionatele Nationale Copii
CZ de Junioare si Senioare
 

Foto: D.Palhelgy
     


In perioada 6 – 9 octombrie 2011 s-au desfasurat la Arad, in organizarea Federatiei Romane de Gimnastica Ritmica si a Autoritatii Nationale pentru Sport, cu sprijinul Directiei Judetene pentru Sport si Tineret Arad si a Clubului Sportiv Municipal Arad, Campionatele Nationale de Gimnastica Ritmica pentru Junioare si Senioare.

La acest concurs au participat 105 gimnaste prejunioare, junioare si senioare de la 14 cluburi din tara: CSM Arad, CSS1 Timisoara, CSS Triumf Bucuresti, CS Olimpia Bucuresti, LPS Szasz Adalbert Targu-Mures, CSS1 Constanta, CSS Anghel Saligny Iasi, LPS-CSS Baia-Mare, LPS Bistrita, CSU Brasov, CSS Resita, CSU Oradea, LPS Oradea si CSM Ploiesti.

Clubul Sportiv Municipal Ploiesti a fost reprezentat de patru gimnaste in competitia categoriei a III-a, echipe si individual, cu patru obiecte – cerc, minge, maciuci si panglica:  Iulia Adriana Cretu, Daria Gabriela Ilinca, Cesima Nechifor si Andreea Sofia Wiederman.

Concursul categoriei a III-a a reunit cel mai mare numar de participante, 59 de gimnaste la individual si 10 echipe. Rezultatele obtinute de gimnastele legitimate la CSM Ploiesti sunt urmatoarele:

Individual compus:
- Cesima Cristina Nechifor – locul 26
- Iulia Adriana Cretu – locul 31
- Andreea Sofia Wiederman – locul 42
- Daria Gabriela Ilinca – locul 44

Echipa CSM Ploiesti – locul 8

Exercitiul cu cercul:
- Iulia Adriana Cretu – locul 27
- Cesima Cristina Nechifor – locul 33
- Andreea Sofia Wiederman – locul 35
- Daria Gabriela Ilinca – locul 53

Exercitiul cu minge:
- Iulia Adriana Cretu – locul 31
- Cesima Cristina Nechifor – locul 36
- Andreea Sofia Wiederman – locul 38
- Daria Gabriela Ilinca – locul 40

Exercitiul cu maciuci:
- Cesima Cristina Nechifor – locul 13
- Iulia Adriana Cretu – locul 34
- Andreea Sofia Wiederman – locul 37
- Daria Gabriela Ilinca – locul 47

Exercitiul cu panglica:
- Cesima Cristina Nechifor – locul 24
- Iulia Adriana Cretu – locul 30
- Daria Gabriela Ilinca – locul 39
- Andreea Sofia Wiederman – locul 57

Avand in vedere faptul ca ne aflam la limita inferioara a varstei de participare (10 ani) fata de majoritatea concurentelor mai mari cu un an sau doi decat gimnastele CSM Ploiesti, apreciem aceasta participare ca fiind una care ne da sperante pentru viitor in urmatorii ani cand vom capata experienta in competitiile de categoria a III-a.

 
SECTIA DE GIMNASTICA RITMICA A CLUBULUI SPORTIV MUNICIPAL PLOIESTI
Foto: D.Palhelgy 
 
 
Rapoarte de activitate
 
SECTIA DE GIMNASTICA RITMICA A CLUBULUI SPORTIV MUNICIPAL PLOIESTI
© 2014 - Gimnastica Ritmica - Clubul Sportiv Municipal Ploiesti - webdesigner Liliana Baescu
despre_noi